Tepelné čerpadlá, vykurovanie, chladenie a klimatizácia - technológie pre komfortnú a umelú klímu.

Novinky

Úspešne sme ukončili unikátny projekt: "Vstavba kotolne bytového domu s tepelnými čerpadlami - pre prvý bytový dom na Slovensku s tekmer nulovou spotrebou energií"

Bytový dom - kotolňa s tepelnými čerpadlami s takmer nulovou spotrebou energií

  Tento pilotný projekt ktorý na Slovensku nemá obdobu má niekoľko mimoriadností, prvenstiev a zvláštností:

Porovnanie tepelných čerpadiel Panasonic Aquarea, Mitsubishi Zubadan a Atlantic Alfea.

Atlantic Alfea Excellia

Po dlhšom čase sme sa vrátili k porovnaniam tepelných čerpadiel z dôvodu rôznych neodborných vyjadrení predajcov s ktorými sa akoby roztrhlo vrece po spustení dotačného programu "Zelená domácnostiam"

 

Na stránke www.zelenadomacnostiam.sk je zverejnený zoznam dotovaných tepelných čerpadiel z ktorých si zákazníci môžu vyberať.

 

Prvá základná škola na Slovensku vykurovaná výlučne tepelnými čerpadlami - Atlantic ALFEA

atlantic alfea tepelne cerpadlo

Zaujímavou novinkou z našich realizácií ja prvá základná škola na Slovensku kde jediným zdrojom vykurovania je kaskáda tepelných čerpadiel Atlantic Alfea.


Niekoľko zaujímavostí z tejto realizácie stojí za povšimnutie:

Naša spoločnosť je oprávneným zhotoviteľom pre dotačný program OZE "Zelená domácnostiam"

opravneny zhotovitel dotacie zelena domacnostiam

  Naša spoločnosť má podpísanú zmluvu o preplácaní poukážok so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou ktorá nás oprávňuje k inštalácii OZE a to konkrétne: tepelných čerpadiel, termických (tepelných) a fotovoltaických (elektrických) kolektorov.

 

Otázky a odpovede k dotáciám v prejekte Zelená Domácnostiam / SIEA

Aké dokumenty je potrebné predložiť pri registrácii zariadenia? Stačia kópie dokladov alebo je potrebné predložiť originál?

Na dotácie si ešte počkáme, ale prvý konkrétny krok je už za nami.

Štát zverejnil základné informácie o tom ako môžeme dotácie na OZE (tepelné čerpadlá a solárne systémy v našom prípade)
10 krokov k podpore

Momentálne je národný projekt Zelená domácnostiam len v prípravnej fáze, domácnosti ešte nemôžu žiadať o poukážky. Môžete sa však už pripraviť a oboznámiť s tým, ako SIEA plánuje podporu poskytovať.

Dotácie na tepelné čerpadlá budú už čoskoro zrejme realitou aj na Slovensku!

dotacie-na-tepelne-cerpadla

Podľa posledných dostupných informácií podmienky podpory projektu Zelená domácnostiam SIEA zverejní začiatkom augusta 2015.

 

 

Pozor na zmeny v energetických štítkoch klimatizácií a tepelných čerpadiel.

energeticky-certifikat-tepelnych-cerpadiel-klimatizacii.jpg

  Základnou zmenou je postupné zvyšovanie nárokov na energetickú účinnosť. Podstatou je dosiahnutie zvýšenia predaja efektívnych tepelných čerpadiel a klimatizácií a postupné vyraďovanie neefektívnych alebo nízkoefektívnych zariadení z predaja aj prevádzky.

 

Kontaktný formulár

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať na telefónnych číslach našich zákazníckych liniek, e-mailových adresách, alebo vyplňte nižšie uvedený formulár. Radi Vám poslúžime. Obchod a služby zákazníkom Tel.: 02 202 830 29 E-mail: obchod@klimainfo.sk Zákazníci ktorí sa chcú registrovať v našich databázach pre získanie exkluzívnych benefitov, zliav a záruk, nech uvedú čo najviac možných kontaktných údajov (nie je to podmienkou), umožní nam to ale byť s Vami v užšom kontakte, informovať Vás o našich aktualitách, akciách a novinkách. Odoslaním tohto formulára dávam spoločnosti KLÍMA, s.r.o. výslovný súhlas na spracovanie vyššie uvedených osobných údajov uvedených v registračnom formulári v jej informačnom systéme po dobu trvania spracovania mojej požiadavky. Spoločnosť KLÍMA, s.r.o. sa zaväzuje, že nesprístupní tieto osobné údaje tretím osobám a že tieto budú spracovávané v súlade so zákonom č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov. Ďakujeme za prejavenú dôveru.

CAPTCHA
Táto otázka má za úlohu zistiť, či formulár odosiela človek, alebo spamový robot.
Image CAPTCHA
Napíšte znaky, ktoré vidíte na obrázku.

Klimatizácie GREE

Spoločnosť KLÍMA, s.r.o. je exkluzívnym dovozcom klimatizácií a tepelných čerpadiel GREE pre Slovenskú Republiku. Viac o produktoch GREE nájdete na www.gree.sk

Zakúpiť klimatizácie a tepelné čerpadlá GREE ale aj najširší výber z viac ako 10 ďalších značiek: Daikin, Mitsubishi, LG, Panasonic, Samsung, Hitachi a podobne s celkovým výberom niekoľko stoviek klimatizácií a tepelných čerpadiel, môžete aj vy na: www.klimaobchod.sk za nízke, prípadne aj výpredajové ceny.